piątek, 7 października 2011

Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń!

Projekt obejmuje warsztaty i spotkania w listopadzie (szczegółowy plan powyżej).

Zaczynamy w weekend 5-6 listopada. Odwiedzi nas m. in. Kasia Kazimierowska, organizatorka festiwalu "Warszawa jest kobietą" (http://www.warszawajestkobieta.blox.pl/). Pojawi się Hanna Bogoryja Zakrzewska, reportażystka Polskiego Radia, która opowie o warsztacie pracy reportera (http://www.polskieradio.pl/80/1008/Artykul/375922,Hanna-Bogoryja-Zakrzewska). Pójdziemy też na wycieczkę po Pradze i Saskiej Kępie. Po śladach ciekawych warszawianek oprowadzać nas będzie przewodniczka Katarzyna Chudyńska-Szuchnik (http://www.warsoff.blox.pl/).

W trakcie projektu spotkamy się również z Lidią Ostałowską, reportażystką Gazety Wyborczej, fotografką Anną Bedyńską i rysownikiem Bartkiem Arobalem.

Chcesz wziąć udział w projekcie? Wyślij formularz zgłoszeniowy na adres projektwarszawianka@gmail.com.

2 komentarze:

 1. Witam Panie
  Nie bardzo wiem czy to jest projekt dla młodych dziewczyn... A czy kobieta wiekowa też może brać w tym udział i czy wypada zgłosić siebie ?
  Jestem malarką i fotografikiem.
  Pozdrawiam Kolizja

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzień dobry,
  projekt przeznaczony jest przede wszystkim dla licealistów i studentów, osób mało jeszcze doświadczonych, które interesują się reportażem, komiksem i fotografią. Wezmą one udział w spotkaniach i warsztatach z dziennikarzami, fotografami i rysownikami, a potem pracować będą nad własnymi opowieściami o ciekawych warszawiankach (opowieści te powstaną po spotkaniach z tymi osobami, a będą miały postać tekstów, zdjęć i rysunków).
  Natomiast warszawianki zgłaszają nasi uczestnicy(zgłaszają oni te osoby, które chcieliby opisać, sfotografować lub narysować). Po zakończeniu warsztatów powstanie internetowa, multimedialna mapa, na której będą zaznaczone konkretne warszawianki.
  Tu pojawia się propozycja dla wszystkich tych, którzy z jakichś względów nie mogą wziąć udziału w naszym projekcie - zapraszamy do wysyłania własnych tekstów, zdjęć czy rysunków, które opowiadają o warszawiankach - najciekawsze prace będziemy zamieszczać na naszej mapie.
  Pozdrawiamy :)
  Zespół Projektu Warszawianka

  OdpowiedzUsuń