poniedziałek, 15 października 2012

Warsztaty w Gdańsku - relacja

Na początku października Projekt Warszawianka gościł w cudownych progach Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku, gdzie Ewa Majdecka poprowadziła reportażowy warsztat dla gimnazjalistów i gimnazjalistek.Rozmawialiśmy o tym, kim jest wyjątkowa kobieta, czy dla każdego będzie to znaczyło to samo oraz jakie cechy wspólne możemy wydobyć z naszych pomysłów.Zastanawialiśmy się również, co takiego fajnego jest w Gdańsku, co w nim lubimy i dlaczego. Doszliśmy do wniosku, że ważne jest nie tylko to, czy miejsce jest ładne, ale jakie wspomnienia się z nim łączą. Co się w tym miejscu wydarzyło i z kim tam byliśmy.


Na samym końcu wyszliśmy na gdańską starówkę i z aparatem poszukiwaliśmy wyjątkowych gdańszczanek. Wszystko po to, by mogła powstać powarsztatowa wystawa. 

Stwierdziliśmy jednak, że najważniejsze było rozejrzenie się wokół siebie, pozytywna ciekawość światem i brak obojętności czy wyrazu lekceważenia dla drugiego człowieka. Bo każdy ma wyjątkowe historie i warto pokazać je innym!Dzięki, że mogłam spędzić z Wami ten dzień!

 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz