sobota, 12 listopada 2011

Spotkania otwarte z Anna Bedyńską i Lidią Ostałowską!

Nasi Goście opowiedzą nieco o swojej pracy, ale przede wszystkim chcemy rozmawiać o naszych pomysłach realizowanych w ramach Projektu Warszawianka. Za pomocą fotografii, reportażu oraz rysunku będziemy opowiadać o wyjątkowych warszawiankach. Niekoniecznie tych z pierwszych stron gazet. Na zakończenie projektu umieścimy je na multimedialnej mapie miasta.

Masz jakiś pomysł na warszawiankę, o której chcesz coś powiedzieć? Pogadać o tym, jak to najlepiej zrobić? A może po prostu posłuchać Anny Bedyńskiej i Lidii Ostałowskiej? Przyjdź! Zapraszamy serdecznie!

poniedziałek (14.11.2011) 18-20 Anna Bedyńska, fotografka

Jest absolwentką filologii angielskiej na UW, PWSFTiTV w Łodzi i Szkoły Reportażu Collegium Civitas. - Na początku aparat był dla mnie narzędziem do utrwalania różnych fabularnych historii. Dopiero później zajęłam się fotografowaniem prawdziwego życia, czyli fotoreportażem - opowiada.

Fotoreportaż to historia o człowieku. W każdym można znaleźć coś ciekawego. Bohaterami jej zdjęć byli m.in. ojcowie uczestniczący w porodach swoich dzieci, para gejów z Warszawy, striptizerzy w klubie nocnym. - Ale własna rodzina to najwdzięczniejszy temat do fotografowania - mówi.

Portfolio Anny Bedyńskiej - http://agencjagazeta.pl/foto/5,103177,7571942,Portfolio_Anny_Bedynskiej.html


wtorek (15.11.2011) 18-20 Lidia Ostałowska, reportażystka, publicystka

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Za komuny reporterka "Przyjaciółki" i "Itd", a po przerwie w stanie wojennym dziennikarka "Gazety Wyborczej". Specjalizuje się w tema­tyce spo­łecz­nej, nie bojąc się trud­nych tema­tów. Zabierała głos w spra­wie abor­cji, związ­ków part­ner­skich i pozy­cji kobiety we współ­cze­snym świe­cie. Jest współautorką wielu zbiorów reportaży.

Niektóre teksty do przeczytania tutaj: http://info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/lidia+osta%C5%82owska

Wszystkie spotkania mają miejsce w biurze Towarzystwa "ę" przy Mokotowskiej 55 (domofon 50).

Wszelkie dalsze informacje: projektwarszawianka@gmail.com

1 komentarz: